Mahe parapähkel 1 kgHinta : 19,00 €

Sis. ALV:n 20%


Parapähkli tuumad sisaldavad lisaks õlile proteiine, millest väärtuslikemad on seleenproteiin, metioniin jt.

Seleeniproteiine peetakse looduslikeks antioksüdantideks - raku vananemist pidurdavateks aineteks. 100 g parapähkleid sisaldab ligi 1500 mikrogrammi seleeni, päevalilleseemned 50. Inimene vajab päevas 300-350 mikrogrammi seleeni, seega piisab tema seleenivajaduse katmisest ühest parapähklist päevas.

Kas pähklid võivad tõesti olla mõnele inimesele lahenduseks ka depressiooni puhul? Parapähklid on kõige rikkalikum tujutõstva mineraalaine seleeni allikas. On leitud, et inimesed, kelle toiduvalikus on selle vaegus, kannatavad depressiooni, ärevuse ja väsimuse all ning peavad selleks, et end paremini tunda, sööma seleenirikast toitu. Kahjutu parapähkel sisaldab ka teisi tujutõstvaid toitaineid, näiteks magneesiumi, mis leevendab stressi ja ärevust. 

Parapähkel aitab ka kilpnäärme alatalitluse ja nahaprobleemide korral.

Tootel Euroopa Liidu mahetoote sertifikaat EE-ÖKO-02   
Päritolumaa: Boliivia

Parapähklite kasutamine
Parapähkleid võib süüa tervelt, viilutatult, tükeldatult või jahvatatult. Sageli serveeritakse neid suupisteks või lisatakse puuviljakookidele, küpsistele, salatitele, täidistele ja jäätisele. Parapähkel on sobiv lisand kalale, liha pikkimiseks, ulukiliha maitsestamiseks.

Parapähkleid glasuuritakse šokolaadis.

Parapähkleid võib kasutada enamikes retseptides kookospähkli või makadaamiapähkli asemel, sest nende maitse ja struktuur on sarnased.

Arvutiga töötavatel inimestel soovitatakse süüa 1 parapähkel päevas. Need kaitsevad organismi rakke vananemise eest ja neil on vähivastane toime.
Parapähklist pressitakse helekollast õli, mida kasutatakse (kalli hinna tõttu) ainult ravimi- ja kosmeetikatööstuses. Parapähkli õli imendub kergesti ja on vananemisvastase toimega.
Hoia kooritud parapähkleid külmikus hermeetilises nõus. Koorega pähklid säilivad kuivas kohas toatemperatuuril kuni 2 kuud.

Parapähklite toiteväärtus 
MgCuSeB1FeKZnB2CaB3 , B6 ja E -vitamiin

100 g kohta sisaldab:
14,4 g valku
66,2 g rasva (71% küllastumata rasvhappeid)
12,8 g süsivesikuid
11,4 g kiudaineid
3,3% vett

682 kcal toiduenergiat

Katso myös nämä tuotteet